Siwerniak

Przez wiele lat Siwerniak pełnił funkcję informacyjną, donosił o wszelkich wydarzeniach i plotkach związanych z kołem, zawierał opisy wypraw, był źródłem wielu przydatnych informacji. Dziś w niewielkim tylko stopniu zadanie to przejęła strona internetowa koła. Postanowiliśmy jednak ocalić Siwerniaka od zapomnienia. W tym dziale stopniowo będą pojawiać się kolejne archiwalne numery tego pisemka. Teksty niestety mogą zawierać błędy i niedociągnięcia, nie posiadają także pełnej szaty graficznej oryginalnego wydawnictwa. Wszystkie te defekty spowodowane są niedoskonałością dostępnego nam sprzętu. Wychodzimy jednak z założenia, że w tym przypadku ważniejsza jest treść przekazu, od jej jakości.

 

Wszystkie pliki w formacie pdf.

 

Siwerniak numer 41 - sierpień 2010 (4,7 MB)
Po kilku miesiącach przedstawiamy trzeci numer reaktywowanego "Siwerniaka". Zapraszamy wszystkich do lektury i podzielenia się uwagami na temat naszego czasopisma. Numer sformatowany jest "pod papier" dlatego, że od bieżącego numeru rozpoczynamy dystrybucję wersji tradycyjnej, czyli papierowej. Nakład będzie oczywiście zależał od zainteresowania Szanownych Czytelników. Dostępne są również dwa starsze numery. Format zeszytowy, druk czarno-biały. Braki techniczne wynikają z braku redaktora technicznego;) Oczywiście zapraszamy wszystkich do współpracy zarówno na polu merytorycznym, jak i technicznym.

 

Siwerniak numer 40 - grudzień 2009 (8,2 MB)
Po dwóch miesiącach prezentujemy drugi numer reaktywowanego "Siwerniaka". Tym razem mamy trochę więcej tekstów i mamy nadzieję, że ilość ta nie zmniejszy się wraz z następnym numerem. Przepraszamy jednoczesnie za wielkość pliku, który został znacznie obciążony przez zamieszczone zdjęcia. Jedncześnie zachęcamy do współtworzenia z nami naszego biuletynu. (Pilnie poszukiwany redaktor techniczny). Zgodnie z głosami, że tekst w kolumnach jest na monitorze uciążliwy do czytania, tym razem zrezygnowaliśmy z podziału stron. Prosimy o wyrażanie opinii, bo to one będą miały kluczowe znaczenie przy formatowaniu na papier bieżącego i poprzedniego numeru.
W numerze:
- Teksty opisujące bieżącą działalność koła
- Korespondencja z opanowanego grypą Lwowa
- Zwyczaje pogrzebowe Bojków
- Cerkiew w Smolniku n. Sanem
- Aktywność religijna Łemków
- Opis Kwatery Legionistów na cmentarzu w Przemyślu
- Mrożąca krew w żyłach relacja ze Skorpiona 2009
Zapraszamy do lektury i życzymy wszystkim Czytelnikom Wesołych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, a także wszelakiej pomyślności w Nowym Roku!

Redakcja

 

Siwerniak numer 39 - październik 2009 (3,5 MB)

Osiem lat temu wyszedł ostatni numer naszego kołowego biuletynu. To, co Szanowni Czytelnicy mają przed swymi oczyma stanowi próbę drugiej reaktywacji, czy raczej reanimacji "Siwerniaka". Zachęcamy wszystkich do krytyki (konstruktywnej) i współtworzenia naszego biuletynu. Parafrazując słowa jednego smutnego pana: Czytelnicy do piór!!! Trzydzieści lat tradycji to szlachetny, ale jednak balast. Spodziewamy się wielu komentarzy niekoniecznie przychylnych, ale mamy nadzieję, że uda nam się wspólnie stworzyć coś wartościowego. Uznano, że najlepszym rozwiązaniem będzie nadanie reaktywowanemu "Siwerniakowi" numeru kolejnego po 37 numerach i numerze specjalnym, dało to liczbę 39.

Numer jest niejako wersją demonstracyjną i pewnego rodzaju propozycją tego, co zamierzamy robić. Jeśli prezentowana forma spotka się z pozytywnym przyjęciem, to następny numer zostanie opracowany w podobny sposób. Jeśli nie, to postaramy się wymyślic coś nowego, oczywiście zgodnie z sugestiami PT Czytelników. Kolejny numer planowany jest na grudzień i mamy nadzieję, że będzie znacznie lepszy od bieżącego.

W imieniu redakcji,
Łukasz Bajda
lukasz.bajda(at)gmail.com

 

Siwerniak - wydanie specjalne (420 KB)
Historia SKPB Lublin - wydanie specjalne z okazji 30-lecia SKPB Lublin, Zawadka Rymanowska, 29-30 września 2001 r.

- Miłe złego początki...
- Akcja Lato - filar działalności koła i jego wizytówka
- Akcja Zima
- Rajd "Bieszczady"
- Jesienny Rajd "Beskid Niski"
- Inne imprezy kołowe, góry egzotyczne, wyjazdy szkoleniowe
- Nasze chatki
- Wydawnictwa
- Szkolenie
- Znaczki rajdów "Bieszczady"
- Znaczki rajdów "Beskid Niski"
- Życie klubowe
- Lista Górskich Przewodników Studenckich w lubelskim środowisku akademickim
- Skład zarządów SKPB Lublin

 

Siwerniak numer 27 - styczeń 95

Numer w wersji HTML, ma jeszcze trochę niedoróbek ale...

- Magurski Park Narodowy

- Koniec kolejki bieszczadzkiej

- Kronika

- Wieści z Bieszczadów

- Działalność SKPB Lublin w kadencji 1993/1994

- Chałupa w Zalesiu (krótka historia)

- Parki Narodowe woj. krośnieńskiego

- Tybet, część pierwsza

- Szkoły szybowcowe w Bezmiechowej i Ustianowej

 

Prosimy o wypowiedzi w jakiej wersji "Siwerniaki" są bardziej strawne: HTML czy pdf???