kurs przewodnicki 2004/2005

na przewodnika beskidzkiego klasy III na obszar BIESZCZADY I BESKID NISKI

 

Data informacji: 16.07.2005

Beskid Niski

Kursanci właśnie świętują zakończenie manewrów nocnych. Poniższy tekst zamieszczamy jako celowa prowokacja. Może kursanci odpowiedzą jakąś historyjką.

 

 

Wpływ konkursów telewizyjnych sprawdzających wiedzę uczestników jest coraz wiekszy: niedawno na uczelni jeden z profesorów skarżył się studentom, że na egzaminie magisterskim usłyszał od trochę zaskoczonego pytaniem studenta:"a może jakaś podpowiedz?".

W zeszły wtorek zauważyłam, że TV odcisneła swoje piętno również na mentalności nowego pokolenia kursantów. Wcześniej kursanci po porostu szukali szczytu góry z reperem i pozostawioną tam kartkę poprzedniej grupy. Jaka jest dziś alternatywa? Oczywiscie "telefon do przyjaciela".

Z takiej możliwości próbowała ostatnio skorzystać jedna z kursantek, Kasia K. (imiona celowo znienione). Nie mogac (lub niechcac) znalexć szczytu osiecznika zadzwoniła do przyjaciela kursanta z innej trasy, z prośba o wskazówki. Pech chciał, ze ów kursant akurat wtedy siedział pod chałupą w zawadce i rozmawiał z kadra...Z podsłuchanej rozmowy nie wynikało jednoznacznie czy chodziło tylko o pomoc w znalezieniu kartki, czy też sfabrykowaniu nowej, przypominajacej autentyczną
kartkę.

Drugi raz szczęscia Kasia próbowała telefonując z pytaniem jak schodzi się ze wspomnianej wyżej góry.
Niestety nie wiem, co usłyszała, nie wiem czy z rad skorzystała, ale wiem, ze na szczycie byla o 21, a do schroniska przyszła po 23. Dodam, że dzień był w większosci słoneczny, a wieczor jasny i suchy.

Dodam jeszcze, ze kursantka wyjechala z kursu z powodu cieżkich ran odciskowo-pecherzowo-odparzeniowych na jednej nodze i że będzie kończyć kurs za rok.

Doma

Do tego czasu technika pójdzie zapewne daleko naprzód


Data informacji: 05.04.2005

Przejście bieszczadzkie

W dniach 23.04 -3.05.2005 odbywać się będzie bieszczadzkie przejście kursu przewodnickiego, Jest to jeden z najważniejszych wyjazdów na kursie przewodnickim organizowanym przez SKPB Lublin. Przez 10 dni uczestnicy kursu będą z bliska poznawać topografię terenu Pogórza Przemyskiego i Bieszczadów, oraz uczyć się prowadzenia i współpracy w grupie. W niewielkich grupach z kompasem na szyi i mapą w ręku będą eksplorować najbardziej nieoczekiwane fragmenty gór. Będą mieli także okazję uczestniczyć w manewrach których ukończenie jest jednym z podstawowych kryteriów zaliczenia przejścia. Zakończenie przejścia tradycyjnie łączyć się będzie z zakończeniem rajdu Bieszczady.

Planowana trasa przejścia:

Przemyśl - Piątkowa - Zagórz - Kalnica - Cisna - Jaworzec - Nasiczne - Bystre - Bandrów

W więc wszystkim kursantom: powodzenia i do zobaczenia gdzieś poza szlakiem...


Data informacji: 05.02.2005

 

Wykłady kursu przewodnickiego 2004/2005 odbywają się w każdy czwartek o godz. 19:00 sala C (Duża Chemia UMSC)

Wszystkich chcących zapisać się na kurs lub zasięgnąć o nim informacji gorąco zapraszamy.


Data informacji: 24.07.2004

Zapisy i informacje:
- Podczas pokazów slajdów 29 listopada ( godz. 19:30 ), 30 listopada ( godz. 18:30 ) i
2 grudnia ( godz. 18:30 ) Wydział Chemii UMCS aula A
- Podczas wykładów kursowych: we wtorki godz. 19:00 Wydział Chemii sala B ( parter )
- W siedzibie SKPB Lublin: w każdą środę o 19:00 D.S. Ikar

 

WPISOWE - 120 zł ( lub dwie raty po 70 zł )

 

 

Przewodnicy SKPB Lublin nie pobierają wynagrodzenia z tytułu prowadzenia i organizacji kursu przewodnickiego

 


Zobacz także:

Regulamin kursu >>>

Program kursu >>>

Uprawnienia >>>

Relacje z poprzedniego kursu >>>